ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Date: 6 серпня 2020 о 16:03, Refreshed 17 серпня 2020 о 16:57

Благодійні та спонсорські внески

Відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 03.02.2013 року, постанови Кабінету Міністрів від 04 серпня 2000 р. №1222 (зі змінами) «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування», листу Міністерства освіти і науки України від 05.09.2013 р., Закону України «Про освіту» від 23 травня 1991 р. № 1060 –XII (зі змінами), Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» від 16 вересня 1997 р. № 531/97-ВР (зі змінами), Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 р. № 2755 –VI(зі змінами), розпорядження Кабінету Міністрів України «Про забезпечення цільового використання коштів бюджетними установами (закладами) соціально-культурної сфери» від 19 серпня 2009 р. № 1007-р (зі змінами), Порядку розподілу товарів, отриманих як благодійна допомога, та контролю за цільовим розподілом благодійної допомоги у вигляді наданих послуг або виконаних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1295 (зі змінами), постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку складання, розгляду затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» від 28 лютого 2002 р.№228 (зі змінами), листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Щодо оприлюднення інформації про використання благодійних та спонсорських внесків» від 15 квітня 2011 р. № 1/9-289, листа Міністерства юстиції України від 29 липня 2010 р. № 604-0-2-10 у школі для забезпечення належного функціонування закладу використовуються благодійні внески.

Благодійниками можуть бути фізичні та юридичні особи, які здійснюють благодійництво в інтересах набувача благодійної допомоги.

Суб’єкти благодійництва можуть надавати таку благодійну допомогу:

- одноразової фінансової, матеріальної та іншої допомоги;

- систематичної фінансової, матеріальної та іншої допомоги;

- фінансування конкретних цільових програм;

- допомоги на основі договорів (контрактів) про благодійну діяльність;

- дарування або дозволу на безоплатне (пільгове) використання об’єктів власності;

- дозволу на використання своєї назви, емблеми, символів;

- подання безпосередньо допомоги особистою працею, послугами чи передачі результатів особистої творчої діяльності;

- прийняття на себе витрат по безоплатному, повному або частковому утриманню об’єктів благодійництва;

- інших заходів, не заборонених законом.

ОТРИМАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ БЛАГОДІЙНОЇ ДОПОМОГИ

Благодійна допомога може надаватися благодійниками у грошовій формі для потреб фінансування за напрямами видатків, визначених благодійником, а також як товари, роботи, послуги.

Якщо благодійником не визначено конкретні цілі використання коштів, шляхи спрямування благодійної допомоги визначає директорзагальгоосвітнього навчального закладу з урахуванням першочергових потреб, пов’язаних виключно з основною діяльністю навчального закладу.

Comments:
Only authorized users can leave comments.