Рекомендації служби з охорони праці

Дата: 27 вересня 2022 о 23:39, Оновлено 27 вересня 2022 о 23:41

Як підготуватися до зими

без світла, газу й тепла

Що робити у випадку знеструмлення та

як підготуватися до ймовірного «блекауту»

На випадок зникнення електроенергії:

- підготуйте запас води, їжі, ліків, батарейок, павербанків, ліхтариків, свічок і сірників;

- щоб зберегти тепло в приміщенні, заклейте щілини у вікнах і балконних дверях, закрийте їх ковдрами;

- за можливості придбайте дизельний або бензиновий генератор – він дозволить на певний час увімкнути електроенергію.

Як залишатися на зв’язку:

- якщо зв’язок вашого оператора зникне, ви можете підключатися до мережі інших операторів.

Для довідки: Блекаут (blackout) – це запозичений з англійської мови термін, що служить для визначення ситуації, при якій повністю припиняється подача електроенергії. Як правило, цей термін застосовується тільки до масштабних інцидентів, коли відключення електроенергії охоплює великі житлові зони й подачу енергії не вдається відновити протягом від години до декількох тижнів.

Як підготувати смартфон до роботи без інтернету та мобільного зв’язку:

Якщо зв’язок вашого оператора зникне, ви можете підключатися до мережі інших операторів.

Як підключитися до мережі іншого оператора

Для абонентів Lifecell національний роумінг працює автоматично. Якщо підключення до мережі іншого оператора не відбувається — необхідно здійснити ручні налаштування.

Абоненти Київстар і Vodafone можуть скористатися цією опцією, здійснивши ручні налаштування на смартфоні:

• Відключити автовибір мережі: на Android: Налаштування — Мобільна мережа (чи Підключення) — Оператор; на iOS: Параметри — Стільникові дані — Вибір мережі.
  • Знайти й вибрати доступну мережу: Vodafone, Kyivstar чи Lifecell.
  • Якщо зареєструватися не вдалось, треба спробувати ще раз або вибрати іншу мережу.
  • Перевірити можливість використання мобільного інтернету — відправити повідомлення в месенджері.

Оператори звернули увагу, що підключення національного роумінгу може створити додаткове навантаження на мобільні мережі. Щоб усі абоненти мали доступ до зв’язку у важливий момент, вони радять:

• вимкнути автозавантаження в месенджерах та інших додатках, наприклад, автоматичне оновлення в Play Market і App Store через мобільні мережі;
  • у налаштуваннях смартфону можна заборонити додаткам, які працюють у фоновому режимі, використовувати мобільний трафік;
  • встановити меншу якість відео в Youtube та інших відеострімінгових сервісах;
  • за наявності варто використовувати wi-fi.

«Також абонентам важливо раз на день намагатися повернутися (підключитись) до мережі свого оператора. Вручну або увімкнувши автовибір мережі», — додали оператори.

Які додатки потрібно встановити на смартфон

Автономні карти

Перш за все, потрібно завантажити автономні карти території, на якій ви проживаєте. Це можна зробити практично в усіх застосунках, які надають інформацію про карти.

Як завантажити офлайн карти в додатку "Карти" від Google

1. Для цього потрібно відкрити додаток і натиснути на зображення власного облікового запису в пошуковому рядку.
  2. Далі обираємо пункт меню "Карти офлайн".
  3. Тепер потрібно натиснути на меню "Завантажити карти області".
  4. Обираємо зону населеного пункту або ж області, регулюючи розмір свайпом, і завантажуємо карти на смартфон.

Надалі карти вибраної області будуть доступні в додатку навіть за відсутності інтернет-з’єднання.

Важливо! Якщо ви раніше завантажували карти, їх можна оновити в переліку офлайн карт, натиснувши на необхідну область, а потім на кнопку "Оновити". Рекомендуємо завантажити карти кількох областей або населених пунктів, якщо ви плануєте змінити місце проживання чи подорожуєте.

Утеплення квартири своїми руками

По-перше, треба зменшити вихід тепла з дому через двері та вікна. Зокрема, утеплити дерев’яні рами, заклеїти стики малярним скотчем або відрегулювати пластикові вікна на зимове щільне закривання.

Важливо перевірити зовнішню ізоляцію вікон. Якщо потрібно, то поновити монтажну піну й силікон довкола рам, а також під зовнішніми та внутрішніми підвіконнями.

Інший важливий момент – батареї, особливо ті, що розміщені в нішах, бо там стіна ще тонша. Варто придбати ізоляцію алюформ, яку помістити між стіною та батареєю. Таким чином тепло відбивається всередину помешкання й менше гріє зовнішню стіну.

Якщо ви мешкаєте в старому будинку з високими стелями, то необхідно розмістити під стелею спеціальні вентилятори, які повертатимуть тепле повітря донизу.

Електронагрівачі та їх небезпека

У разі відсутності центрального опалення можна використати електричні нагрівачі повітря. Їх моделі різняться за потужністю, безпечністю та економічністю.

Масляні обігрівачі, тепловентилятори та конвектори поступаються інфрачервоним панелям із кераміки та скла, мікатермічним і плівковим обігрівачам, які споживають значно менше електроенергії, а нагрівають швидше й краще.

Але при цьому є небезпека, особливо в старих будинках – їхня внутрішня мережа не розрахована на підключення великої кількості електроприладів. Якщо мешканці будинку увімкнуть занадто багато приладів одночасно, мережа перевантажиться й вимкнеться.

Підготовка до відсутності тепла

• Подбайте про теплий домашній одяг, ковдри та інші засоби зігрівання.
  • Зберігайте тепло – заклейте/закрийте тканиною щілини у вікнах і дверях.
  • Подумайте про додаткове джерело тепла – обігрівач, газову грілку або пічку.
  • Придбайте генератор.