Краєзнавчий музей Т.Г.Шевченка

АНКЕТА МУЗЕЮ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Повна назва музею: Краєзнавчий музей імені Т.Г.Шевченка
Дата створення музею: 22 травня 1990 року
         Присвоєння звання «Зразковий музей»: Свідоцтво №21-111 від 04.01.2016 про реєстрацію музею при навчальному закладі, що перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України
Загальна кількість експонатів: основного фонду -19, допоміжного фонду -35.
Коротка довідка про музей :
Тематична будова музею (тематичні розділи):
• «Дитячі роки Кобзаря»,
• «Петербурзький період життя»,
  • «Подорожі Україною»,
  • «Заслання поета»,
  • «Останні роки життя»,
  • «Шевченко – художник»,
  • «Вшанування пам’яті Кобзаря»,
Історія виникнення музею унікальна. Наша школа одна з перших у місті почала поступовий перехід на українську мову навчання. У 1990 році були набрані першокласники до українськомовних класів. У 1989\1990 навчальному році адміністрацією школи на чолі з директором Ляшевичем Леонідом Григоровичем та батьківським комітетом закладу було оголошено змагання на кращий класний колектив. Переможцями стали учні 7-Д класу, класний керівник Семко Галина Миколаївна – вчитель української мови та літератури.
Призом для переможців стала поїздка шевченківськими місцями, організована за рахунок Лозівського ковальсько-механічного заводу, на якому працювала більшість батьків учнів нашої школи. Учні 7-Д класу разом з учителями української мови та літератури Семко Галиною Миколаївною та Марченком Сергієм Петровичем відвідали Київський національний музей Т.Г.Шевченка, Шевченківський національний заповідник в Каневі, село Шевченкове , Моринці.
До школи учні та вчителі привезли з могили Кобзаря у Каневі та з місця, де народився Тарас Шевченко . Це стало початком збору матеріалів для майбутнього музею в школі, урочисте відкриття якого відбулося 22 травня 1990 року в Міжнародний день ушанування пам’яті великого генія нашого народу.
Ця подія стала святом для всього міста, бо відкрився перший музей славетному Кобзареві в Лозовій.
Сьогодні музей Т.Г.Шевченка в нашій школі є центром патріотичного виховання учнів, яскравою сторінкою національної історії держави України. Юні екскурсоводи, учні нашої школи , цікаво і змістовно проводять екскурсії не тільки для учнів школи, а й для почесних гостей міста. Неодноразово відвідували музеї волонтери з Німеччини.
Музей співпрацює: з міським краєзнавчим музеєм, Київським національним музеєм Т.Г.Шевченка, Шевченківським національним заповідником в Каневі
В яких обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсах (проектах) музей брав участь: 2016 - Золота медаль у номінації «Інновації закладів освіти у роботі з молоддю в поза навчальний час» на VII Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2016», яка відбулася у Києві.
Адреса музею: 64606, м-н 3, б.29, м. Лозова, Харківська обл.
Телефон: (05745) 7-02-30