Безпечний інтернет

Дата: 30 квітня 2023 о 17:03, Оновлено 24 жовтня 2023 о 09:56

Поради безпеки в інтернеті для використання під час проведення дистанційних уроків

Цифрова гігієна: яких правил варто дотримуватися в інтернеті?

Кожен з нас у середньому щоденно проводить понад 3,5 години в інтернеті та соцмережах. Із карантином ця цифра суттєво збільшилася і тепер люди майже увесь час перебувають онлайн. Саме тому варто приділяти особливу увагу безпеці в інтернеті та цифровій гігієні.

Цифрова гігієна — це грамотне споживання інформації, а також дотримання базових правил кібербезпеки: не використовувати один і той самий пароль на всіх акаунтах, застосовувати двофакторну ідентифікацію, регулярно здійснювати резервне копіювання та оновлення застосунків.

Також важливо вміти відрізняти фішингові листи від справжніх. Фішинг – це спроба оманливим шляхом отримати особисту інформацію користувачів в Інтернеті. Як правило, це підроблені електронні листи, оголошення або сайти.

Обов’язково потрібно перевіряти електронну адресу. "https" — безпечний протокол передачі даних. Особливо варто звертати увагу на це під час розрахунків в інтернеті та коли йдеться про банківські чи фінансові сервіси.

Зловмисники у фішингових листах або на сайтах можуть запитувати таку інформацію:

• імена користувачів і паролі, зокрема прохання змінити пароль;

• номери банківських рахунків та кредитних карток;

• PIN-коди;

• дату народження і т. д.

Тому, при отриманні електронного листа із запитом особистої інформації, варто бути обережними: не натискати посилання та не надавати особисті дані, доки не будете впевнені, що лист справжній.

Якщо надійшов підозрілий лист потрібно:

• переконатися, що електронна адреса й ім’я відправника збігаються

• перевірити, чи правильно написано назву компанії, від якої лист

• перш ніж натиснути на посилання, навести на нього курсор (URL-адреса має відповідати опису)

• не завантажувати файли, що мають невідоме вам або потенційно небезпечне розширення

Радимо дотримуватися цих простих правил цифрової гігієни

Довідник “Рекомендації щодо онлайн-безпеки для педагогічних працівників” - #STOP_SEXтинг

«МедіаДрайвер» - твій навігатор у світ медіаЦе ресурс, який допоможе вам орієнтуватися у реальності, створеній медіа, зрозуміти, як вона виникла, як змінювалася і за якими принципами діє сьогодні.

Безпека в інтернетіМатеріали та ресурсиЗахист і  реалізація прав дітей у цифровому середовищі – важливий документ від Ради Європи Навчально-методичні ресурси Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість» Посібник містить плани уроків призначені для учнів та учениць початкової школи та зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки. Заняття запропоновані у п‘яти темах: обачність в Інтернеті, пильність в...

ПОСІБНИКИ, ЯКІ МОН ПРОПОНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ:

1. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків

2. Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник

3. Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.

4. Пам’ятка для батьків "Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок", розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі.

5. Онлайн-посібник "COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів"

6. Посібник Ради Європи "Свобода вираження поглядів та інтернет"

7. Навчально-методичний посібник "Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в інтернеті"

8. Методичні рекомендації до використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти навчально-методичного посібника та робочого зошита „Інтернет, який ми хочемоˮ (the Web We Want)