Voting
Як Вам новий сайт?
Total 20 common:people_all_forms
Новини

ChatGPT зруйнує чи відновить стосунки між лікарем і пацієнтом?
Tue, 09 May 2023 06:41:34
«Падаючі зірки» очікуються сьогодні ввечері, коли Земля зіткнеться із залишками комети Галлея 3313 років тому
Fri, 05 May 2023 11:41:07
Трейлер «Дюни: Частина 2» обіцяє фільм, навіть кращий за книгу
Thu, 04 May 2023 10:21:34
Чи є ШІ кнопкою стирання історії?
Thu, 04 May 2023 10:14:56
Економісти кажуть, що зростання імміграції зменшить інфляцію
Thu, 04 May 2023 10:02:54

Історія бібліотеки

Date: 17 серпня 2020 о 18:23, Refreshed 11 жовтня 2022 о 13:47
ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ
  У 1986 році гостинно відкрила двері учням та їх батькам новобудова – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №7. 1543 учня приступили до навчання в затишних, світлих класах, облаштованих на той час, найсучаснішими шкільними меблями та обладнанням. Викладання в школі проводилось російською мовою. Перший директор  - Ляшевич Л.Г. -  прекрасний керівник та господарник, талановитий педагог, організатор, згуртував навколо себе міцний колектив однодумців та ентузіастів. Серед них були завідуюча шкільною  бібліотекою Грищук А.І. , яка обіймає цю посаду і сьогодні та бібліотекар Зубенко В.М.
Леонід Григорович завжди вважав бібліотеку кабінетом №1, тому з першого дня  для обслуговування читачів було виділено два  просторих кабінети площею 72м² і 58м², в яких розмістилися 40 стелажів, 13 столів, шафи, стільці але не було жодної книги, а найголовніше – не було ні одного підручника. Основною метою, на той час було формування фонду бібліотеки. За два тижні потрібно було забезпечити школярів та вчителів учбовою літературою. Джерелами комплектування були книжковий магазин, обласний бібліотечний колектор та всі школи міста, з яких шляхом перерозподілу я отримала підручники для наших учнів. І вже через три дні після початку занять -  школярам для користування було видано 16 805 екземплярів навчальної літератури, а на кінець першого навчального року  - 22 809 екземплярів підручників.
Бібліотека – це не тільки підручники. Передумовою її успішної роботи, насамперед, є книжковий фонд, здатний задовольняти найрізноманітніші запити читачів, тому його формування було пріоритетним завданням, особливо в перші роки існування бібліотеки.
У 1989 році в нашій школі відбулася знакова подія – відкритий перший клас з українською мовою навчання. Це стало початком переходу школи на викладання предметів державною мовою. А зробити це було не просто. Адже наш учбовий заклад розташований на мікрорайоні, де  більшість мешканців - працівники ковальсько – механічного заводу ( в минулому ударної комсомольської будови), представники різних національностей колишнього СРСР. Всьому колективу школи довелося проводити серед батьків колосальну роботу, переконуючи, що жити на українській землі і не знати української мови – неможливо. І зараз українську мову рідною вважають не тільки українці, а й росіяни, вірмени, грузини, узбеки, які вчаться в нашій школі.
В цьому ж 1989 році в нашій школі відкрились класи з поглибленим вивченням  української мови та історії. А перед бібліотекою знову постало важливе завдання: забезпечити учбовий процес підручниками придатними для використання в класах з українською мовою навчання. Довелося звертатися до районного відділу освіти з проханням, щоб сільські школи поділилися резервом україномовних підручників і, навіть, в сусідній Близнюківський район. І можу з гордістю казати – завдання було виконано! Учнів забезпечили підручниками.
Національному і державному відродженню особистості, вихованню учнів на історичних та культурних традиціях нашого народу сприяли відкриття в школі у 1990 році музею Т.Г. Шевченка та козацької світлиці  у 1996 році. І бібліотека не залишалась осторонь: надавала активну допомогу вчителям та класним керівникам у підготовці виховних годин та позакласних заходів, оформляла тематичні виставки, проводила бібліотечні уроки присвячені історії України та громадянському вихованню школярів, в бібліотеці готувались екскурсоводи, під керівництвом бібліотекаря велась активна пошукова робота. 
Освіта як і життя – не стоїть на місці. Вона перебудовується, розвивається.  Зараз в школі – 696 учнів. З них у 1- 4 класах навчаються 278 учнів, у 5 – 9 класах – 346учнів, у 10 – 11 класах – 72 учня. Незважаючи на труднощі в комплектуванні книжкового фонд, бібліотека намагається використовувати максимально ефективно всю наявну літературу та періодику, інноваційні форми роботи з книгою допомагаючи у вирішенні питань, поставлених перед педагогічним колективом. Також сприяє різними формами і методами бібліотечної роботи національно- патріотичному вихованню  школярів, пробудженню глибокого інтересу до історії України та рідного краю,формуванню активної громадянської позиції, інформаційної культури, культури читання, формує вміння користуватися бібліотекою та книгою, розвиває творчу думку, пізнавальні інтереси та здібності, сприяє успішному засвоєнню учнями навчальної програми.
Comments:
Only authorized users can leave comments.