Рекомендації служби з охорони праці
Увага!
Через відсутність освітлення вулиць у темний час по Харкову й області збільшилася кількість ДТП з участю людей. Лише з 10 по 30 жовтня загинули 43 пішоходи, у тому числі 38 із них – у темний час доби. Це на 25% більше, ніж за три попередні тижні.
Безпека – головний принцип, якого обов’язково необхідно дотримуватися при дорожньому русі. Він обов’язковий не лише для водіїв автотранспортних засобів, але й для всіх учасників дорожнього руху. Згідно з офіційною статистикою наїзд на пішохода – найбільш поширений вид дорожньо-транспортних пригод. Переважно ДТП за участю пішоходів відбувається в темний час доби. Саме тому законодавцем були встановлені норми про носіння світловідбивних елементів із метою привернення уваги до себе та виділення себе на дорозі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 р. №1105 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306» визначено, що в темний час доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи мають використовувати світлоповертальні елементи або бути в одязі, який містить такі елементи. Якщо в людини в одязі є світлоповертальний елемент, то можливість аварії зменшується в 6 – 8 разів. За несприятливих погодних умов людину в такому одязі буде помітно на відстані 130 – 150 метрів, а людину в темному одязі – лише на 25 – 50 метрів.
У Правилах дорожнього руху в розділі 4. ОБОВ´ЯЗКИ І ПРАВА ПІШОХОДІВ чітко прописано: п. 4.4. «У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи».
Тому КОЖЕН ПІШОХІД ПОВИНЕН УЖИВАТИ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ.
Зростає кількість ДТП. Це пов’язано зі скороченням світлового дня, погіршенням погодних умов та з іншими об’єктивними причинами. Дороги в Харкові та в області не освітлюються (світломаскування), а пішоходи з настанням холодної погоди одягаються здебільшого в темний одяг і зливаються на дорозі з темрявою.
При русі в темний час доби по неосвітлених шляхах водій бачить тільки ту частину дороги, що освітлена фарами автомобіля. При цьому здатність очей до сприйняття світлових контрастів гірша, ніж при денному світлі. Особливо важко помітити на дорозі у вечірній та в нічний час пішоходів. Тому будьте обережні!
Браслети, виготовлені з м’якого пластику, помітні у світлі фар автомобіля з відстані до 400 м.
Носіння флайтера знижує ризик наїзду на пішохода, ролера чи велосипедиста.
Ви знали, що 40% ДТП з травмами пішоходів і велосипедистів стається вночі?
У цей час люди, особливо в темному одязі, майже не помітні на переході чи узбіччі, тому водії не встигають загальмувати.
Звертаю Вашу увагу, що світловідбивач для пішохода – це не просто атрибут особистої безпеки, але й лакмусовий папірець загальної культури, дисциплінованого, цивілізованого поводження на дорозі.